SZKOLENIE DLA KADRY KIEROWNICZEJ

« Tematyka szkoleń - powrót

Wybór tematyki szkolenia dla managerów jest bardzo szeroki. Ostateczna tematyka dobrana będzie specjalnie dla potrzeb managerów w Waszej firmie.
Standardem jest tematyka związana z komunikacją z  personelem,  udzielaniem informacji zwrotnej i motywowaniem.

Szkolenie ( w różnych wariantach) przeznaczone jest dla Kierowników, Dyrektorów i Zarządu. W zależności od tego czy program jest realizowany dla kierowników średniego czy najwyższego szczebla, program jest dostosowywany i przygotowywane są  ćwiczenia i  analizy przypadków na odpowiednim poziomie.

Podstawy komunikacji werbalnej i niewerbalnej

Asertywność w pracy -  akcent położony jest na 2 najważniejsze elementy: jak  reagować kiedy ktoś robi coś czego nie akceptujemy i jak skutecznie odmawiać

Trudne decyzje Przełożonego, sposób ich komunikowania i obrony - bardzo ważny fragment, uczy praktycznego wykorzystania asertywności w codziennych sytuacjach związanych z byciem Szefem (bardzo przydatne szczególnie w sytuacjach trudnych: odmowa na uzasadnioną prośbę pracownika; utrzymanie w mocy decyzji, którą pracownicy próbują obalić; zwolnienia pracowników, itp.)

Wspieranie pracowników  w rozwoju

Udzielanie informacji zwrotnych - czyli jak sprawdzić aby następnym razem było lepiej (jak przekazywać swoje uwagi zarówno pozytywne jak i negatywne w sposób motywujący do poprawy)

Zasady psychologii społecznej i jak wykorzystać ich znajomość

Arsenał Szefa czyli nagradzanie i karanie - jak zrobić aby pracownicy jasno wiedzieli czego od nich oczekujesz, czym nagradzać, za co i jak karać

Co zrobić z narzekającym pracownikiem

Godzenie podwładnych

« Tematyka szkoleń - powrót