SZKOLENIE DLA MANAGERÓW DOTYCZĄCE ZASTOSOWANIA PSYCHOLOGII W BIZNESIE

« Tematyka szkoleń - powrót

"Umysł - wewnętrzny prestidigitator - jak nie dać się zwieść psychologicznym pułapkom
w biznesie"

Serdecznie zapraszam na całodniowe szkolenie dotyczące zastosowania psychologii w biznesie.

W codziennej pracy każdy Manager spotyka się z wieloma sytuacjami, które wymagają jego oceny, analizy i podjęcia decyzji. Na każdym kroku tego procesu czekają na niego psychologiczne pułapki. Część z nich po prostu jest, bo tak działa nasz umysł. Inne to celowe działania osób chcących wywrzeć wpływ i ukierunkować decyzje. Warto wiedzieć jakie mechanizmy psychologiczne działają, czego można się spodziewać w różnych sytuacjach i jak wykorzystać wiedzę psychologiczną do osiągania sukcesu w biznesie dzień po dniu.

Szkolenie dotyczy zastosowania wiedzy psychologicznej we wszystkich najważniejszych aspektach pracy Managera, np. podejmowaniu decyzji, zarządzaniu pracownikami, rozmowach handlowych i negocjacjach.

Szkolenie, jak zwykle, odbywa się w bardzo małej grupie złożonej wyłącznie z Właścicieli firm i Managerów. Gwarantuje to bardzo dobrą atmosferę na szkoleniu, możliwość swobodnej wymiany opinii i dzielenia się doświadczeniami.

Szkolenie odbywa się w formie warsztatów, czyli jest nastawione na aktywny udział i wypróbowanie umiejętności w swobodnej atmosferze, dyskusję i wymianę doświadczeń.

Szczegółowa tematyka szkolenia:

  • Złudzenia w spostrzeganiu - na tych przykładach najlepiej można zrozumieć jak działa nas umysł i na czym polega "wpadanie w pułapki".
  • Błędy w ocenie własnej wiedzy - na ile możemy ufać samemu sobie.
  • Pułapki w ocenianiu i podejmowaniu decyzji - przy ocenieniu jakichkolwiek faktów, np. przy porównywaniu 2 ofert, czy ocenianiu pracowników, pojawia się wiele czynników, które mogą nas zmylić. Na co warto uważać, jak rozpoznać gry stosowane przez kontrahentów czy naszych własnych pracowników i jak podjąć decyzję opartą na faktach a nie na złudzeniach.
  • Manipulowanie wrażeniem - czyli niespodzianki, które nas mogą spotkać w własnym biurze i nie tylko.
  • Najważniejsze reguły psychologii społecznej działające w biznesie.
  • Samospełniające się proroctwa.

Uczestnictwo w takim szkoleniu daje możliwość zyskania innego spojrzenia na pewne rzeczy, wyrwania się ze schematów i zwiększenia swojej efektywności w pracy zawodowej.

« Tematyka szkoleń - powrót