Szkolenie dla Właścicieli firm i Kadry Managerskiej dotyczące
PODNOSZENIA EFEKTYWNOŚCI ORGANIZACJI:

"Nawóz dla Twojej firmy: porażki, błędy, konflikty i jak czerpać z nich siłę i napęd do rozwoju"

<< Powrót


Dopóki wszystko idzie dobrze, to idzie... i nie ma okazji do refleksji i szukania nowych rozwiązań.
Na szczęście życie jest pełne niespodzianek, bo dopiero kiedy zdarzają się "wpadki", błędy (nawet te małe, codzienne) lub grubsze porażki, to pojawia się niezwykła okazja do nauki "na błędach", szukania nowych rozwiązań a nawet do zrobienia wręcz skoku rozwojowego i wejścia na zupełnie inny poziom działania.
Większość firm jednak marnuje takie okazje. "Problem" gasi tam energię do działania, zaczyna się "szukanie winnych" lub "zamiatanie pod dywan" zamiast szukania możliwości.
To jak jest w firmie w takich sytuacjach i czy się na tym zarabia czy traci, zależy głownie od Szefa i Managerów. Warto popracować nad swoim podejściem do porażek własnych i pracowników i nauczyć się tak tym zarządzać, aby z kłód rzucanych nam pod nogi umieć zbudować piękne schody do SUKCESU.

Szczegółowy plan szkolenia:

1. Mechanizmy psychologiczne związane z porażką (temat bardzo ważny nawet dla tych, którzy już w swoich firmach właściwe podejście do błędów już wprowadzili lub właśnie wprowadzają) - np. obrona "ego", mechanizm podtrzymywania błędnych decyzji, mechanizmy związane z redukcją dysonansu poznawczego, emocje, itp. 2. Teoria pozytywnej dezintegracji Kazimierza Dąbrowskiego - czyli naukowo o tym, że "co nas nie zabije to nas wzmocni" 3.Jak rozmawiać o błędach, porażkach i trudnościach, tak aby przekształcić je w nawóz przyspieszający rozwój (udzielanie informacji zwrotnej; koło oporu przed przyjmowaniem informacji zwrotnej; metody wywodzące się LEAN i KAIZEN i inne) 4. Tworzenie kultury organizacji wykorzystującej potencjał porażki i rola Szefów i Managerów w tym procesie. 5. Jak zbudować SCHODY :)))

Szkolenie odbędzie się w bardzo małej grupie złożonej wyłącznie z Właścicieli firm i Kadry Managerskiej. Uczestnicy szkolenia to głównie moi stali Klienci, osoby, które znam i z którymi współpracowałam. Gwarantuje to bardzo dobrą atmosferę na szkoleniu, możliwość swobodnej wymiany opinii i dzielenia się doświadczeniami.

Szkolenie odbędzie się w formie warsztatów, czyli będzie nastawione na aktywny udział i wypróbowanie umiejętności w swobodnej atmosferze. Trochę czasu będzie jak zwykle przeznaczone na dyskusje (ukierunkowane i podsumowywane przez prowadzącego) oraz na wymianę doświadczeń.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu obejmuje:
- uczestnictwo
- materiały
- tzw. "przerwę kawową", czyli dobrą kawę i ciastko (woda, soki w trakcie szkolenia)
- obiad w miłym towarzystwie

Cena za jedną osobę 950 + VAT zł

Uczestnictwo w takim szkoleniu daje możliwość zyskania innego spojrzenia na pewne rzeczy, wyrwania się ze schematów i zwiększenia swojej efektywności w pracy zawodowej.

62-020 Swarzędz, ul. Daleka 3, Gortatowo
tel.61/897-45-41, tel. kom. 668-294-290


<< Powrót