Szkolenia dla produkcji: KAIZEN i LEAN

« Tematyka szkoleń - powrót

Szkolenia przeznaczone zarówno dla wyższej kadry kierowniczej na produkcji jak i dla mistrzów i brygadzistów, a także u uproszczonej wersji dla pracowników liniowych. Szkolenia w formie praktycznej przygotowują do samodzielnego wprowadzenia usprawnień w organizacji. Dostarczają wiedzy i prostych narzędzi do natychmiastowego zastosowania w praktyce. Zmieniają kierunek myślenia i pobudzają inicjatywę.

Przykładowe zagadnienia:

  • "Odchudzone" działania i procesy - elementy LEAN MANUFACTURING, czyli jak ograniczyć to co robimy do tego za co jest gotowy zapłacić klient (zewnętrzny i wewnętrzny) - eliminacja "marnotrawstwa" i filozofia LEAN na co dzień.
  • Wdrażanie 5 S, czyli wielkie porządki w praktyce. Ćwiczenia pokazujące dlaczego warto (bardzo fajne ćwiczenie wideo). Omówienie kolejnych kroków 5S i przełożenie ich na działania których uczestnicy podejmą się w praktyce zaraz po szkoleniu.
  • Pracuj mądrze - czyli jak myślenie i planowanie przekłada się na efektywność pracy - ćwiczenie z budowaniem wieży z foremek - bardzo mocne wnioski!
  • PDCA czyli jak od planowania przez działanie i sprawdzanie można przejść do dobrych standardów pracy. Metoda ciągłego wdrażania małych usprawnień i jak wykorzystać w tym procesie wiedzę i doświadczenie pracowników liniowych. Studia przypadków na przykładach firmowych (lub przygotowanych przez trenera).
  • Lista 3 x W jako skuteczne narzędzie do realizacji celów, szczególnie przy procesach między działowych. Ćwiczenie praktyczne ze sporządzania takiej listy - najlepiej dla konkretnej sprawy która właśnie jest w trakcie w firmie (lub na przykładzie przygotowanym przez trenera).
  • SMED czyli szybkie przezbrajanie - ćwiczenie pokazujące, że coś co zajmowało 15 minut można zrobić w 5 sekund! Wystarczy chcieć i myśleć!
  • Eliminowanie 7 rodzajów MUDA (marnotrawstwa) - uczy identyfikować obszary do doskonalenia i wprowadzać zmiany
  • i inne.

Aby dowiedzieć się więcej: zadzwoń 668-294-290 lub napisz: info@konsultingiszkolenia.com

« Tematyka szkoleń - powrót