Szkolenie dla WŁAŚCICIELI FIRM I Managerów W DNIU 8 STYCZNIA 2014:

"O decyzjach raz jeszcze - pułapki w procesie podejmowania decyzji"

« Powrót

Podobną (ale nie identyczną) tematykę poruszaliśmy już kiedyś - dawno, dawno temu w 2007 roku. Jednak na ostatnim naszym wspólnym spotkaniu stwierdziliśmy, że temat podejmowania decyzji jest tak ważny, że warto do niego wrócić.
Szkolenie jest przeznaczone zarówno dla tych którzy w 2007 zrobili już pierwszy krok, jak i dla tych, którzy podejdą do tematu pierwszy raz.

Bardzo często, szczególnie w sytuacjach stresu i braku czasu, nasz umysł zaczyna działać w "trybie uproszczonym". Podświadomie poddajemy się temu. W niektórych sytuacjach, to dobrze, bo idziemy na skróty i szybciej docieramy do celu. W innych może to zaowocować popełnieniem błędu, który może drogo kosztować. Warto więc wiedzieć co dzieje się w naszej głowie, gdy podejmujemy decyzję i gdzie mogą czekać pułapki i jak je ominąć. Właśnie tych tematów będzie dotyczyło to szkolenie.

Warto wiedzieć jakie mechanizmy psychologiczne działają, czego można się spodziewać w różnych sytuacjach i jak wykorzystać wiedzę psychologiczną do osiągania sukcesu w biznesie dzień po dniu.

Szkolenie, jak zwykle, odbędzie się w bardzo małej grupie złożonej wyłącznie z Właścicieli firm i Managerów. Wszyscy uczestnicy szkolenia to moi Klienci, osoby, które znam i z którymi współpracowałam. Gwarantuje to bardzo dobrą atmosferę na szkoleniu, możliwość swobodnej wymiany opinii i dzielenia się doświadczeniami.

Szkolenie odbędzie się w formie warsztatów, czyli będzie nastawione na aktywny udział i wypróbowanie umiejętności w swobodnej atmosferze, dyskusję i wymianę doświadczeń.

Szczegółowa tematyka szkolenia:

  1. Złudzenia w spostrzeganiu - na przykładach najlepiej można zrozumieć jak działa nasz umysł i na czym polega "wpadanie w pułapki" .
  2. Błędy w ocenie własnej wiedzy - na ile możemy ufać samemu sobie i co wpływa na to, że łatwo jest się "przeliczyć".
  3. Pułapki w ocenianiu i podejmowaniu decyzji - na co warto uważać i jak podjąć decyzję opartą na faktach a nie na złudzeniach: podstawowy błąd atrybucji: błąd aktora-obserwatora; tendencja do samousprawiedliwiania się; wpływ innych czyli konformizm.
  4. Plus czy minus - jak wpływa na decyzję spojrzenie od strony strat a jak od strony zysków.
  5. Ocena ryzyka i prawdopodobieństwa i dlaczego tak łatwo się pomylić.
  6. Automatyczne schematy podejmowania decyzji, czyli heurystyki - kiedy można pozwolić im działać, a kiedy warto włączyć pełną świadomość.
  7. Kiedy najłatwiej wpadamy w pułapki i jak się przed tym zabezpieczyć.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu obejmuje:

  • uczestnictwo i materiały
  • tzw. "przerwę kawową", czyli dobrą kawę i ciastko (woda, soki w trakcie szkolenia)
  • obiad w miłym towarzystwie

Cena za jedną osobę 950 zł + VAT

Uczestnictwo w takim szkoleniu daje możliwość zyskania innego spojrzenia na pewne rzeczy, wyrwania się ze schematów i zwiększenia swojej efektywności w pracy zawodowej.

Zapisy: tel. 668-294-290

« Powrót